FAQ

Ile kosztuje oklejanie auta?

Ceny zależą od typu oklejenia (zmiana koloru, częściowe oklejenie itd.), rodzaju folii, modelu auta, skomplikowania projektu. Ustalana jest indywidualnie z klientem.

Jak długo trwa oklejanie?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż czas oklejania zależy od wielu czynników, np. od wielkości oklejanej powierzchni, pory roku, stopnia skomplikowania aplikacji folii na powierzchni auta, zależnej np. demontażu i montażu poszczególnych elementów auta. Czas ustalany jest indywidualnie dla każdego projektu.

Czy wszystkie elementy auta można oklejać?

Decydując się na oklejanie auta należy pamiętać, że nie wolno oklejać nielakierowanych zderzaków oraz listew bocznych, nie powinno się oklejać gumowych uszczelek, chropowatej oraz skorodowanej powierzchni, ponieważ folia na pewno nie będzie się trzymać.

Jaka jest wytrzymałość folii?

Trwałość folii szacuje się na 5­-7 lat (zależnie od producenta i rodzaju folii). Folia jest wytrzymała, jednak przy użyciu ostrego narzędzia można ją uszkodzić a jednocześnie w pewnym stopniu ochroni w takim przypadku lakier.

Czy oklejanie uszkadza lakier?

Jeśli lakier jest w dobrej kondycji nie zaszkodzi mu ani aplikacja, ani demontaż folii. Po usunięciu folii lakier wygląda jak przed oklejeniem. W przypadku źle wykonanych napraw blacharskich istnieje możliwość usunięcia folii wraz z lakierem.

Czy po naklejeniu folii widać pęcherzyki powietrza?

Oczywiście staramy się wyeliminować ten problem, jednak jeśli zdarzy się, że pęcherzyki będą widoczne powinny zniknąć same po paru dniach lub tygodniach pod wpływem słońca.

Czy przed oklejaniem demontowane są niektóre elementy samochodu?

Tak. W zależności od potrzeby demontowane są niektóre elementy auta takie jak: listwy, lampy, klamki, wycieraczki, uszczelki, spryskiwacze, antena, znaki firmowe. W nowych autach objętych gwarancją demontaż elementów staramy się ograniczyć do minimum.

Czy folia wygląda jak lakier?

Dzięki folii można uzyskać nieprawdopodobnie ciekawe efekty, np. wymieszać różne struktury folii np. mat i carbon. Wszystko zależy od wyobraźni właściciela auta. Folię trudno odróżnić od lakieru, jednak po dokładnym przyjrzeniu można dostrzec jej zakończenie, np. pod uszczelkami, po otwarciu drzwi na progach, po wewnętrznej stronie maski itp. Na specjalne życzenie Klienta możemy okleić te elementy.

Czy można oklejać auta zimą?

Można pod warunkiem, że auto będzie oklejanie w dodatniej temperaturze w ogrzewanym pomieszczeniu. Przy autach z przetłoczeniami ta temperatura musi być wyższa niż przy powierzchniach płaskich. Ważne jest także, aby samochód po oklejeniu pozostał przez następne 24 godziny w tej samej temperaturze, w której był oklejany.

Czy uszkodzenia na lakierze będą widoczne pod folią?

Mimo tego, że folia jest bardzo elastyczna i dopasowuje się do oklejanej powierzchni, niestety wszelkie wgłębienia, dość widoczne rysy oraz inne uszkodzenia będą widoczne pod folią. Na specjalne życzenie Klienta możemy nakleić folię na uszkodzonych lub źle pomalowanych powierzchniach, ale nie udzielamy w takich przypadkach gwarancji.